Twitter

Google+

Bílý nábytek

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

Je třeba mít na paměti, že voskovaný nábytek, zejména bílé barvy, se snadno špiní a vyžaduje vhodné ošetřování. K ošetřování voskovaného nábytku se hodí suchý hadřík nebo přípravky určené k ošetřování a ochraně voskovaného nábytku.

 

Strukturování dřeva

Strukturování dřeva je proces, při kterém je dosažen nesourodý povrch s mnoha prohloubeními a žlábky, avšak s určitou systématickou strukturou. K tomu se používají speciální stroje se systémem kartáčků, které z dřeva vytrhávají měkčí části, zůstávají a jsou odhaleny tvrdší části. Získaný povrch nábytku je sjednocený (prohloubení a žlábky běží jedním směrem) a celý kus nábytku získává unikátní a výjimečný styl.

 

Dvoubarevný nábytek

Voskovaný nábytek ve dvou barvách: v bílé přírodním voskem a v druhé libovolné barvě. Veškerý nábytek může být barven ve dvou libovolných barvách.

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

 

Hlavní stránkaJaký je rozdíl mezi voskem, olejovým voskem a lakem?

Jaký je rozdíl mezi voskem, olejovým voskem a lakem?

 Lakierowanie

Vosk a olejový vosk jsou vyráběny na bázi včelího vosku, takže se jedná o ekologické výrobky. Při výběru barvy je důležité znát odpověď na tyto otázky:

1. Chci, aby byla struktura dřeva vidět?

Vosk, olejový vosk a lak podtrhují strukturu dřeva, krycí barva ji úplně zakryje. Pro olejový vosk je charakteristické zviditelnění letokruhů.
 

2. Který způsob je nejtrvanlivější?

Lak, krycí barva a olejový vosk jsou nejtrvanlivější. Vosk má tendenci se během času vytrácet, má však tu výhodu, že nábytek lze snadno konzervovat a opět vypadá jako nový. Olejový vosk proniká hluboko do dřeva a chrání povrch nábytku. Kombinace vosku a oleje umožňuje vytvořit na nábytku mikropóry, které způsobí, že dřevo „dýchá”. Je třeba pamatovat, že v případě poškození lakovaného povrchu je nezbytné zbrousit celý povrch a nově potřít lakem, v případě vosků a olejových vosků lze konzervovat jen určená místa.

3. Jak vypadá nábytek barvený určitým způsobem?

Nábytek natřený lakem nebo krycí barvou je hladký a mírně lesklý. Nábytek natřený voskem nebo olejovým voskem podtrhuje přirozenost a přírodní rysy dřeva. Vosk chrání před vlhkem a prachem, povrch působí matným a hedvábným dojmem.

 

Magda Dyrcz

O autorovi: Magda Dyrcz je odbornice pro styk se zákazníky ve firmě Made of Wood Group. Její specializací jsou technologie dřeva, zejména nátěry a konzervace.

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Kolekce Hacienda

Skříň Hacienda

K ošetření nábytku z kolekce Hacienda (http://www.drevenynabytek24.cz/kolekce-hacienda) jsou používány pouze vosky a olejovosky na přírodní bázi, jako je včelí vosk. Nábytek může být zabarven v několika barvách. Nejčastěji je proveden ve dvou barvách, např. celý nábytek ošetřen bílým olejovoskem a jinou barvou, např. dubovou, a to jen desky nebo horní rám.

Nábytek může být strukturovaný. To zjednodušeně znamená, že ze dřeva jsou vytrženy nejslabší (měkké) části. Zůstanou pouze nejsilnější (tvrdé) a povrch nábytku se takto stává nerovný, zakřivený, s mnoha prohloubeními a podobá se stoprocentně staré desce se 100-letou historií.

Uživatel

Právě přítomno: 3 hosté a žádný člen


Určujeme standar
dy pro kvalitu.


Nábytek a služby pro náročné.


Oleje Livos – moderní
způsob ošetření dřeva.