Twitter

Google+

Bílý nábytek

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

Je třeba mít na paměti, že voskovaný nábytek, zejména bílé barvy, se snadno špiní a vyžaduje vhodné ošetřování. K ošetřování voskovaného nábytku se hodí suchý hadřík nebo přípravky určené k ošetřování a ochraně voskovaného nábytku.

 

Strukturování dřeva

Strukturování dřeva je proces, při kterém je dosažen nesourodý povrch s mnoha prohloubeními a žlábky, avšak s určitou systématickou strukturou. K tomu se používají speciální stroje se systémem kartáčků, které z dřeva vytrhávají měkčí části, zůstávají a jsou odhaleny tvrdší části. Získaný povrch nábytku je sjednocený (prohloubení a žlábky běží jedním směrem) a celý kus nábytku získává unikátní a výjimečný styl.

 

Dvoubarevný nábytek

Voskovaný nábytek ve dvou barvách: v bílé přírodním voskem a v druhé libovolné barvě. Veškerý nábytek může být barven ve dvou libovolných barvách.

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

 

Hlavní stránkaZdroje popularity voskovaného nábytku

Zdroje popularity voskovaného nábytku

Výrobci dřevěného nábytku se předhánějí v originalitě nápadů s cílem získat další zákazníky. Jejich úsilí ne vždy přináší ovoce, avšak řadu řešení lze označit jako trefu do černého. Na seznamu návrhů, jejichž zásluhou je systematický růst zájmu o dřevěný nábytek, je voskovaný nábytek. Jeho popularita roste každým měsícem, proto je na místě přiblížit jeho přednosti.

Samotná myšlenka voskování nábytku nepatří k novým technologickým řešením. Je známá řadu let. Potenciální klienti měli obavu před investováním do dřevěného nábytku z důvodu vysoké ceny a nutnosti pravidelné údržby. V případě dřevěného nábytku přetrvával názor, že pro zachování ideálního stavu je nutné věnovat údržbě mnoho času. Voskování nábytku bylo zavedeno za účelem usnadnění ošetřování. Není bez povšimnutí, že díky voskování působí dřevěné povrchy vznešeněji.

Zákazníci, kteří se rozhodují pro dřevěný voskovaný nábytek, mají pro to řadu důvodů. V první řadě si všímají, že voskovaný nábytek má zásadně lepší antistatické vlastnosti než jiný dřevěný nábytek. To je důležité zejména v případě, že objektem našeho zájmu je tmavší nábytek, u kterého je obvykle sváděn neustálý boj s prachem. Prach se na něm okamžitě usazuje, je ihned vidět a udržování nábytku v ideálním stavu vyžaduje maximální úsilí. Voskovaný nábytek působí, že se tento problém částečně vyřeší a takový nábytek je vhodný pro alergiky.

Další předností voskovaného nábytku je jeho hedvábný povrch a příjemné aroma přírodního dřeva, které se vznáší ještě několik měsíců po jeho zakoupení. Hodně zákazníků, kteří se rozhodují pro nákup dřevěného nábytku, tak činí právě z ekologických důvodů. Voskovaný nábytek poskytuje to nejhezčí z nábytku zhotoveného z masívu. Perfektně vynikne přírodní kresba letokruhů a originální zbarvení materiálu.

O voskovaný nábytek je vhodné projevit zájem, pokud předpokládáme dlouhodobé používání. Dřevěný nábytek ztrácí nejrychleji své vlastnosti a jeho cena je příliš vysoká na to, aby byl rychle měněn. Voskování chrání nábytek před poškozením tím, že snadno můžeme opravit poškozenou vrstvu vosku. Je však dobré si pamatovat, že samotné používání voskovaného nábytku vyžaduje jistou pečlivost. Na prvním místě je podmínka, že na tento nábytek nelze pokládat nejen mokré předměty, ale také horké. Toto doporučení je plně opodstatněné, jelikož může dojít k poškození vnější strany vosku jeho rozpuštěním. Nastává rovněž riziko, že se budou objevovat neestetická a nápadná odbarvení.

Voskovaný nábytek je výjimečnou nabídkou pro ty, kteří se chtějí kochat krásou dřeva, aniž by měli čas na profesionální údržbu. Je vhodné si tento nábytek pořídit také v případě, že to bude naše první setkání s dřevěným nábytkem.


Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - vzděláním matematik, nadšený technolog opracování dřeva. Řídí výrobu a logistiku v závodě Made of Wood Group. S matematickou precizností koordinuje a dozoruje realizaci výrobních úkolů a průběh technologického procesu. Jeho letité zkušenosti s opracováním dřeva téměř na každé etapě výroby mu umožňují nabídnout zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. V soukromí nadšený hráč amatérské fotbalové ligy.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Kolekce Hacienda

Skříň Hacienda

K ošetření nábytku z kolekce Hacienda (http://www.drevenynabytek24.cz/kolekce-hacienda) jsou používány pouze vosky a olejovosky na přírodní bázi, jako je včelí vosk. Nábytek může být zabarven v několika barvách. Nejčastěji je proveden ve dvou barvách, např. celý nábytek ošetřen bílým olejovoskem a jinou barvou, např. dubovou, a to jen desky nebo horní rám.

Nábytek může být strukturovaný. To zjednodušeně znamená, že ze dřeva jsou vytrženy nejslabší (měkké) části. Zůstanou pouze nejsilnější (tvrdé) a povrch nábytku se takto stává nerovný, zakřivený, s mnoha prohloubeními a podobá se stoprocentně staré desce se 100-letou historií.

Uživatel

Právě přítomno: 3 hosté a žádný člen


Určujeme standar
dy pro kvalitu.


Nábytek a služby pro náročné.


Oleje Livos – moderní
způsob ošetření dřeva.