Twitter

Google+

Bílý nábytek

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

Je třeba mít na paměti, že voskovaný nábytek, zejména bílé barvy, se snadno špiní a vyžaduje vhodné ošetřování. K ošetřování voskovaného nábytku se hodí suchý hadřík nebo přípravky určené k ošetřování a ochraně voskovaného nábytku.

 

Strukturování dřeva

Strukturování dřeva je proces, při kterém je dosažen nesourodý povrch s mnoha prohloubeními a žlábky, avšak s určitou systématickou strukturou. K tomu se používají speciální stroje se systémem kartáčků, které z dřeva vytrhávají měkčí části, zůstávají a jsou odhaleny tvrdší části. Získaný povrch nábytku je sjednocený (prohloubení a žlábky běží jedním směrem) a celý kus nábytku získává unikátní a výjimečný styl.

 

Dvoubarevný nábytek

Voskovaný nábytek ve dvou barvách: v bílé přírodním voskem a v druhé libovolné barvě. Veškerý nábytek může být barven ve dvou libovolných barvách.

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

 

Hlavní stránkaLakování a voskování nábytku

Lakování a voskování nábytku

 

KomodaDřevěný nábytek může být natřen mořidlem nebo voskován přírodním olejovoskem na bázi včelího medu.

Druhy laků.

Laky na dřevo rozdělujeme s ohledem na způsob vytvrzování povrchu. Laky určené k fyzickému vytvrzení jsou složeny z filmotvorných látek, které působí jako pojivo, a rozpouštědel. Lak je vytvrzen odpařením rozpouštědla, pojivo tvoří vrstvu důkladně přiléhající k povrchu.

Tento druh laků je bohužel málo odolný proti působení chemických prostředků. Rozpouštědlo snadno může tento povrch poškodit. Přínosem je však snadná oprava tohoto povrchu. Poškozený povrch lze bez problémů obnovit a renovovat. Díky tomu je nábytek odolnější proti mechanickému poškození.

Chemicky vytvrzovací laky se napevno spojí s natřeným povrchem, který se stává odolným proti působení chemických sloučenin všeho druhu, včetně rozpouštědel. Všechny díly nábytku se stávají odolnými proti oděrkám. Záporem tohoto řešení jsou výrobní náklady u tohoto druhu nábytku. Lakování musí probíhat v určených podmínkách. Chemická rozpouštědla jsou zdravotně závadná během nanášení, proto je nutné splňovat veškeré podmínky, týkající se bezpečnosti práce. Tento druh laku je zároveň podstatně dražší v porovnání s laky vytrzovanými fyzicky. To vše zvyšuje finální cenu lakovaného nábytku.

Volba vhodného laku

Nitrocelulózový lak má strukturu podobnou jehličkám. Tvoří hustou a tvrdou vrstvu. Akrylové laky tvoří povrch s gumovou konzistencí. Jelikož vzduch se může vázat mezi dřevem a lakem, není vidět struktura a letokruhy dřeva na nábytku. S ohledem na to, že nitrocelulózový lak obsahuje malé částečky, vniká hluboko do struktury dřeva, a tak je viditelná přirozená podoba borovicového dřeva.

Nitrocelulózové laky jsou soustavně stahovány z trhu z důvodu jejich závadnosti při používání. Těkavá rozpouštědla mohou poškozovat zdraví lidí. Tento problém nevzniká u akrylových laků, které jsou škodlivé pouze během nanášení. Nábytek z masivu natřený akrylovým lakem splňuje požadavky na ekologicky šetrné výrobky.

Voskování nábytku

Vosk, který je nutné nejdřív rozpustit v rozpouštědle, se nanáší na povrch nábytku pomocí měkkého hadříku něbo pěnové gumy. Ve většině případů první etapou před voskováním nábytku je natření základní vrstvy pokostem nebo jiným, k tomu určeným prostředkem. Vosk se nanáší důkladně, aby nezůstaly neošetřené části dřeva. Vnikání vosku do struktury dřeva trvá cca 24 hodin, po této době lze nábytek leštit, aby získal konečný vzhled a navíc byl zpevněn ochranný povrch. Leštění vytváří ve vosku šupinkovou strukturu, která je velmi odolná.

Blog - voskování nábytku: http://www.nabytekborovicovy.cz

 

Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - vzděláním matematik, nadšený technolog opracování dřeva. Řídí výrobu a logistiku v závodě Made of Wood Group. S matematickou precizností koordinuje a dozoruje realizaci výrobních úkolů a průběh technologického procesu. Jeho letité zkušenosti s opracováním dřeva téměř na každé etapě výroby mu umožňují nabídnout zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. V soukromí nadšený hráč amatérské fotbalové ligy.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Kolekce Hacienda

Skříň Hacienda

K ošetření nábytku z kolekce Hacienda (http://www.drevenynabytek24.cz/kolekce-hacienda) jsou používány pouze vosky a olejovosky na přírodní bázi, jako je včelí vosk. Nábytek může být zabarven v několika barvách. Nejčastěji je proveden ve dvou barvách, např. celý nábytek ošetřen bílým olejovoskem a jinou barvou, např. dubovou, a to jen desky nebo horní rám.

Nábytek může být strukturovaný. To zjednodušeně znamená, že ze dřeva jsou vytrženy nejslabší (měkké) části. Zůstanou pouze nejsilnější (tvrdé) a povrch nábytku se takto stává nerovný, zakřivený, s mnoha prohloubeními a podobá se stoprocentně staré desce se 100-letou historií.

Uživatel

Právě přítomno: 6 hostů a žádný člen


Určujeme standar
dy pro kvalitu.


Nábytek a služby pro náročné.


Oleje Livos – moderní
způsob ošetření dřeva.