Twitter

Google+

Bílý nábytek

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

Je třeba mít na paměti, že voskovaný nábytek, zejména bílé barvy, se snadno špiní a vyžaduje vhodné ošetřování. K ošetřování voskovaného nábytku se hodí suchý hadřík nebo přípravky určené k ošetřování a ochraně voskovaného nábytku.

 

Strukturování dřeva

Strukturování dřeva je proces, při kterém je dosažen nesourodý povrch s mnoha prohloubeními a žlábky, avšak s určitou systématickou strukturou. K tomu se používají speciální stroje se systémem kartáčků, které z dřeva vytrhávají měkčí části, zůstávají a jsou odhaleny tvrdší části. Získaný povrch nábytku je sjednocený (prohloubení a žlábky běží jedním směrem) a celý kus nábytku získává unikátní a výjimečný styl.

 

Dvoubarevný nábytek

Voskovaný nábytek ve dvou barvách: v bílé přírodním voskem a v druhé libovolné barvě. Veškerý nábytek může být barven ve dvou libovolných barvách.

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

 

Hlavní stránkaJakým způsobem chránit dřevo před dřevokaznou houbou?

Jakým způsobem chránit dřevo před dřevokaznou houbou?

 

Jakým způsobem chránit dřevo před dřevokaznou houbou?Nevhodně chráněný nábytek může být napaden dřevokaznou houbou. Největším nepřítelem borovicového nábytku je vlhkost, velké změny okolní teploty a kondenzace vodní páry. Při výrobě našeho nábytku používáme výhradně olejové přípravky, mořidla a vosky nejvyšší kvality, zaručující vhodnou a trvalou ochranu nábytku.

Zničené borovicové dřevo má na řezu viditelné červeno-hnědé zbarvení způsobené houbou. Může mít trhliny a být méně odolné. Houba způsobuje rozklad celulózy, kterou obsahuje dřevo, a tím ničení nábytku.

Hlavním důvodem, proč dřevo začíná hnít, je vlhkost na úrovni 40%. To jsou optimální podmínky pro rozvoj mikroorganismů. Přes delší dobu, minimálně 6 měsíců, vlhkost musí být udržována na úrovni 25%. V přirozených podmínkách používání má nábytek vlhkost na úrovni 12%, v takovém případě houba nemá šanci. 

Velmi důležité je důkladné a přesné natření nábytku vrstvou laku nebo vosku. Skrze neošetřená místa může pronikat vlhkost a do struktury dřeva se mohou dostat zárodky dřevokazné houby. Působením kapilárních sil voda má možnost pronikat skrze drobné oděrky a trhliny hluboko do struktury dřeva.

Nábytek určený do koupelny může být dodatečně chráněn. Přípravky na ochranu dřeva rozpustné ve vodě  jsou soli, které se před nanesením rozpustí ve vodě. Přípravky na ochranu dřeva obsahující rozpouštědlo jsou dostupné v podobě laků nebo jako impregnace a podklady. Pronikají hlouběji do struktury dřeva v porovnání s přípravky rozpustnými ve vodě.

Aby byla zaručena odolnost našeho dřevěného nábytku proti ničivému působení vlhka, je nábytek  důkladně natřen laky nebo vosky, které mají certifikát, zaručující fyzickou ochranu dřeva. 

Blog - technologie zpracování dřeva: http://www.masivninabytek24.cz/

 

Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - vzděláním matematik, nadšený technolog opracování dřeva. Řídí výrobu a logistiku v závodě Made of Wood Group. S matematickou precizností koordinuje a dozoruje realizaci výrobních úkolů a průběh technologického procesu. Jeho letité zkušenosti s opracováním dřeva téměř na každé etapě výroby mu umožňují nabídnout zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. V soukromí nadšený hráč amatérské fotbalové ligy.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Kolekce Hacienda

Skříň Hacienda

K ošetření nábytku z kolekce Hacienda (http://www.drevenynabytek24.cz/kolekce-hacienda) jsou používány pouze vosky a olejovosky na přírodní bázi, jako je včelí vosk. Nábytek může být zabarven v několika barvách. Nejčastěji je proveden ve dvou barvách, např. celý nábytek ošetřen bílým olejovoskem a jinou barvou, např. dubovou, a to jen desky nebo horní rám.

Nábytek může být strukturovaný. To zjednodušeně znamená, že ze dřeva jsou vytrženy nejslabší (měkké) části. Zůstanou pouze nejsilnější (tvrdé) a povrch nábytku se takto stává nerovný, zakřivený, s mnoha prohloubeními a podobá se stoprocentně staré desce se 100-letou historií.

Uživatel

Právě přítomno: jeden host a žádný člen


Určujeme standar
dy pro kvalitu.


Nábytek a služby pro náročné.


Oleje Livos – moderní
způsob ošetření dřeva.